KADINLARIN CİNSEL KORKULARI

Kadınların sex korkuları

Kadınların cinsel korkuları !

İşte kadınları flörtten ve seksten uzak tutan nedenler.

Kadınların gizli kalmış flörtle ilgili çekinceleri neler?

1- Sevgilisiyle buluştuğunda onun başka bir kadına baktığını farketmesi yıkıcıdır.
2- Cep önemli faktördür..cep telefonuna   gelen çagrılar ve mesajlar bir eşin vaya sevgilinizin bırakın sex düşünmesini tedirgin olmasına hatta ayrılığı dahi düşünmesine yeterlidir.
3-Şişman ve çirkin görünmekten korkarlar.. Güneşli bir günde bol giyiyorsa, sürekli siyah giyiyorsa ve yataksa partnerinden uzak duruyorsa şiman ve çirkin görünme korkusu yaşarlar.
4-Yataktayken ışıkların açık olmasından korkarlar..
5-Hemen yatağa girdiklerinde ona saygı duymayacağınızdan korkarlar..
6-Erkeği cinsel olarak tatmin edemediğini düşünerek, uç noktada isteklerde bulunmanızdan..
7-Kadınlar sadece seks objesi olarak görünmek değil, zeka ve feminist yanıyla saygı duyulmak ister. Fakat her zaman böyle zeki görülmekten korkar, seksi yönünün ön plana çıkmasını ister.

SEKS DERSİ
Oglan (O) : Baba kadınlar sexten neden daha çok zevk alırlar?
Baba (B) : Bak oglum sex burnunu karistirmaya benzer.Burun her zaman
parmaktan daha cok zevk alir.
O : Neden kadinlar tecavuz edilmekten nefret
ederler?
B : Sen sokakta yururken biri gelip burnunu karistirsa hosuna gider miydi?
O : Baba neden bayanlar adet gunlerinde sex yapamazlar?
B : Burun kanasaydi karistirabilir miydin?
O : Erkekler neden prezervatifle sex yapmaktan hoslanmazlar?
B : Eldiven giyip burnunu karistirmazsin heralde.
O : Baba neden sex ozeldir?
B : Sinifin onunde burnunu karistirmazsin degilmi?
O : Baba sen supersin yaa!....

Kendimi ayırt etmeden söyleyeceğim; Bazen erkek soyu midemi bulandırıyor. "Kadın kokusu", taze ete susamış bir sırtlana dönüştürüyor bizi... Gözümüzü kör ediyor; başımızı döndürüyor. Amerikan başkanından hocasına, kör cahilinden okumuşuna, kılıbığından "Taşfırın"ına kadar böyle bu...

Hele 40'ımızı geçmişsek... Hele cüzdanımızı şişirmişsek... Ve hele 40 yılı "boşa" geçirmişsek...


* * *

Sokağın çağrısını 40'larında işiten erkeğin "kaybolan yıllar" ağıtına, "televole" özentisi bir aşermenin ağız şapırtısı eşlik ediyor. Evet, "alem gezip eğleniyor". Sokakta onun karizmasına teslim olmaya hazır "çıtırlar" fink atıyor. O ise pijaması içinde "evi bekliyor". Oysa -40'lıkların yaman teşhisiyle- "Hayat hızla geçiyor" ve "Böyle mi öleceğiz?" sorusu beyni deşiyor. Bu panik, yaşanmamış yılların hıncıyla sokağa döküyor 40 yaş erkeğini...

Altta kırmızı arabalar, belde zar zor giyilmiş kotlar, dilde demode iltifatlar, cepte karaborsa Viagra'larla... Hâlâ beğeniliyor olmanın vehmi, hala yapabiliyor olmanın hazzına karışıyor. Tatmin edilen ego şiştikçe şişiyor. Nefis uyanınca göz, ne iş ne ev görüyor. Bitap evliliklerin tozunu, sevgisiz ilişkiler alıyor. Her dişlenen "taze et", yenileri davet ediyor. Ev zulaları, günahların çetelesini tutuyor. İhanet kol geziyor.

* * *

Kim bilir kaç erkek, gömlekteki bir ruj izi, cepte unutulmuş bir mektup ya da ansızın gelen bir telefon mesajı yüzünden kan ter içinde hesap verdi, çocukça boyun eğdi, beceriksizce yalan söyledi, öfkeyle terk etti, terk edildi bugünlerde...
Kaçı, ertesi gün unuttu, "ebediyen" verdiği sözleri...
Kaçı, haber verenleri suçladı, yakalandığında...

Kaçı, yakalanana "enayi" dedi, haberi duyduğunda...
Ve kaç "kutsal kadın", aile denilen kumdan kalenin sınırboylarını bekledi, kızarak, ağlayarak, utanarak, yine de diş bilediği kale reisini savunarak; ...ve göz yumarak... bazen sevgiden, çoğu kez çaresizlikten...
...aynı saatlerde erkek, bir kahvede, becerdiklerini anlatırken...

* * *

Yanlış anlaşılmasın. Garipsediğim, 40 yaş erkeğinin kadını sevmesi değil; sevmemesi... Ve şaşırtıcı olan, ihanet etmesi değil; ihanet ettiği hayatı aynen sürdürmesi... Yaşadığının bedelini ödemeye cesaret edememesi... Harcına yalan kattığı kaleyi terk edememesi... "Ben de karımın kaçamağını, ondan beklediğim tevekkülle karşılayabilirim" diyememesi...

Hep kendine yontarak diktiği ikiyüzlü bir ahlak totemine her daim secde etmesi... Ne ihanet ettiği, ne ihaneti paylaştığı kadına karşı dürüst olabilmesi... 40'ında hala para karşılığı çiftleşmeyi, geceden kalma pudra izini banyoda gizlice çitilemeyi, cep telefonunu her an patlayabilecek bir el bombası gibi gizlemeyi kendine
yedirebilmesi...

* * *

Kabul edelim: Evlilik bitti!

Çağ yorgunu aile, ancak başka kadınların (ya da erkeklerin) kolunda yürüyebiliyor. Yalan, bir mecburiyetler rejimi sayılan evliliğin temellerini oyuyor. Ve herkes her şeyi bilerek, gönülsüzce boyun eğerek bu oyunu oynuyor. Çare, eşlerin birbirinin hayatını yaşamaktan vazgeçip her hayatı, sahibinin nefsine, iradesine, vicdanına, insafına terk etmesidir. Sevgi varsa, aile ilelebet sürecektir. Yoksa, böyle sürdürmek rezilliktir.

Yalansız yaşamayı özlemediniz mi?

Kondom Nedir?

Kaput, prezervatif, kılıf adlarıyla da anılan prezervatif cinsel ilişki sırasında erkek cinsel organına (penise) takılan kauçuk bir kılıftır. AIDS’in yaygınlaşmasına bağlı olarak tüm ülkelerde kullanımı artmaktadır.

Kondom gebeliği nasıl önlemektedir ?

Kondom erkek tohum hücresinin (sperm) kadın haznesine (vajen) girişini engelleyerek gebeliği önlemektedir.

Kondom`un gebeliği önlemede etkililiği nedir ?Sürekli olarak ve her ilişkide yeni bir kondom kullanımında etkililiği %95-98’dir. Kondomun uygun saklanma sartlarında muhafaza edilmesi ve doğru kullanım şekli etkililiğini belirler.

Kondom`un gebeliği önleme dışında yararları var mıdır?

Tüm gebeliği önleyici yöntemler içinde AIDS dahil cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı koruculuğu en yüksek olan yöntemdir.
Kadında rahim ağzı kanserinin önlenmesine yardımcı olabilir.
Erken boşalmanın önlenmesine yardımcı olabilir.
DİKKAT!

Etkililiği sağlamak için her ilişkide yeni bir kondom kullanılmalıdır.
Kondom`u bir kez kullandıktan sonra atınız.
Kondom`un ambalajını kullanacağınız zaman açınız ve cinsel ilişkiden hemen önce sertleşen erkeklik organına takınız.
Boşalma olmadan önce ya da sonra erkeklik organından hazne içine akabilecek az miktarda bir akıntı bile gebeliğe neden olabilir.
Takarken kondom`un uç kısmından parmağınızla sıkıştırınız. Boşluk kalmasına dikkat ediniz.Kalan bu 1.5 santimetre boşluk meninin toplanması içindir.
Kondom`u serin ve karanlık bir yerde saklayınız.
Başarısızlık, düzensiz ve uygun olmayan kullanıma ve kondom`un uygun koşullarda saklanmaması ya da miadının geçmesi, nedeniyle yırtılmasına bağlıdır.
Yedek kondom bulundurulmalı ve uygun şekilde saklanmalıdır.
Çiftlerin kondom ile birlikte spermi etkisiz hale getiren ilaçları (spermisit) birlikte kullanmaları halinde etkililik daha da yükselir.


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !